ŽAIDIMO PRADŽIA

 

Paprastų šaškių žaidimui reikalinga speciali 64 langelių kvadratinė lenta, kurios 32 langeliai yra tamsesnės ir 32 šviesesnės spalvos. Žaidžiama yra ant tamsesnės spalvos langelių. Žaidimo pradžioje lenta padedama taip, kad tamsesnis kampinis langelis būtų žaidėjo kairėje pusėje.

Žaidimui reikalinga po 12 skirtingos spalvos šaškių. Lenta su šaškėmis žaidimo pradžioje atrodo taip:

 

  NOTACIJA
 

Tai yra sutartinis laukelių ir juose esančių šaškių žymėjimas. Ji reikalinga užsirašyti žaidžiamą partiją arba bet kokią norimą padėtį. Šaškių notacija – tai žaidimo abėcėlė. Be jos negalima išmokti gerai žaisti. Šaškių lenta turi 8 vertikalias ir 8 horizontalias eiles. Vertikalios eilės žymimos pirmosiomis abėcėlės raidėmis : A, B, C, D, E, F, G, H. Horizontalios eilės žymimos skaičiais nuo 1 iki 8.  Vertikalios ir horizontalios eilės susikerta ir kiekvienas susikirtimo laukelis turi savo raidę ir skaičių.


Užrašant ėjimą, pirma nurodomas laukelis, kuriame buvo šaškė. Tada dedamas brūkšnelis ir nurodomas laukelis, į kurį paėjo šaškė. Pavyzdžiui : A1 – B2 arba C3 – D4. Jeigu šaškė kerta varžovo šaškę, tada vietoje brūkšnelio dedamas dvitaškis. Pavyzdžiui : A1 : C3 arba C3 : A5. Kad būtų patogiau skaityti užrašytą partiją , ėjimus galima numeruoti ir rašyti atskirais dviems stulpeliais. Pavyzdžiui:

    

   Baltosios    Juodosios

  1. C3 – D4   F6 – G5

  2. B2 – C3   G7 – F6

  3. C3 – B4   G5 – H4

  4. B4 – C5   D6 : B4

  5. A3 : C5    H8 – G7 ir taip toliau.

 

ŽAIDIMO PRADŽIA